O fundacji

Zachować Przyszłość – Fundacja Kliniki Gameta rozpowszechnia wiedzę o zapobieganiu utracie płodności spowodowanej leczeniem onkologicznym.

Fundacja dąży do tego, by każda pacjentka onkologiczna, której grozi utrata płodności, dostała na czas niezbędne informacje i mogła podjąć świadomą decyzję o dalszym postępowaniu. Dotyczy to zarówno pacjentek dorosłych jak i dziewczynek przed okresem dojrzewania.

Zdaniem Fundacji ochrona płodności powinna stać się w Polsce obowiązującym wszystkie placówki standardem postępowania.

Inicjatorka Fundacji, klinika Gameta diagnozuje i leczy niepłodność od blisko trzydziestu lat. Profesor Jerzy Radwan, założyciel Gamety, jest współautorem pierwszego zabiegu in vitro w Polsce. Klinika Gameta jest pierwszym w Polsce ośrodkiem, certyfikowanym przez Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii.

Więcej o klinice Gameta.

Klinika Gameta i  założona przez nią Fundacja wspierają prace Grupy Roboczej ds. Zachowania Płodności u Chorych Onkologicznych i Chorych Hematologicznych oraz Innych Chorych Leczonych Terapiami Gonadotoksycznymi „ONCOFERTILITY” (GROF) Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Więcej informacji na stronie oncofertility.pl.

W razie wszelkich pytań, zapraszamy do kontaktu z nami.